خونریزی لثه هنگام مسواک‌زدن را جدی بگیرید

اولین نشانه بیماری لثه ، خونریزی لثه‌ ها هنگام مسواک زدن و خوردن مواد غذایی است . ورم و آماس لثه از دیگر علایم بروز بیماری‌های لثه است که در اثر توجه نکردن و عدم درمان بیماری ممکن است فرد دچار التهاب ، حساسیت ، قرمزی، تورم، درد و عفونت شود .

همچنین در مراحل پیشرفته ممکن است منجر به از دست دادن دندان‌ ها شود.
مشکلات لثه در بسیاری از افراد بدون علامت و درد هستند و ممکن است متوجه بیماری خود نشوند. آنان باید با احساس بوی بد دهان خود به دندانپزشک  مراجعه کنند؛ چرا که بسیاری از بیماری‌های لثه در مراحل اول قابل درمان و کنترل است.
بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت و بیماری قلبی عروقی در بروز بسیاری از مشکلات لثه موثر هستند. عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، تغذیه نادرست، عدم استفاده یا استفاده نادرست از نخ دندان و مصرف دخانیات از دیگر عواملی است که باعث بروز آسیب به دندان‌ ها می‌شود.

علائم بارز بیماری لثه,خونریزی لثه

درمان بیماری‌های زمینه‌ای از بروز بیماری‌های لثه ، دهان و دندان جلوگیری می‌کند. درمان بیماری‌ها به خصوص دیابت که آسیب شدیدی به دندان وارد می‌کند، برطرف کردن مشکلات داخل دهان مانند جرم گیری دندان ، پوسیدگی و رعایت بهداشت دهان و دندان از راهکارهای بسیار موثری در جلوگیری از بروز مشکلات و بیماری‌های لثه در بزرگسالی است.
افراد با مشاهده و احساس هر گونه درد و بوی بد دهان به دندان پزشک مراجعه کنند. همچنین نحوه صحیح مسواک زدن و استفاده از نخ دندان پس از صرف غذا باید آموزش داده شود؛ چرا که با آموزش روش صحیح از دوران کودکی می‌توانیم از بروز بسیاری از بیماری‌ها در بزرگسالی جلوگیری کنیم.