روشی جدید برای پرکردن دندان در کشور ژاپن باب شده است که در آن حفره دندان را با ماده جدیدی پر می کنند ، این ماده جالب شبیه مینای دندان عمل میکند.

دندان ها از چهار لایه تشکیل شده اند که اسید دهان می تواند به این لایه‌‌ها آسیب برساند و با از بین رفتن لایه ها حفره در دندان‌ها ایجاد می‌شود.
 
برخی علائم نشان دهنده آن است که دندان های شما در حال پوسیدگی است . این علائم شامل ایجاد لکه هایی با تغییر رنگ بر روی دندان ، درد دندان هنگام غذا خوردن ، درد دندان و حساسیت به مواد غذایی داغ یا سرد است . همه این علائم با پر کردن حفره‌های دندان از بین می روند.
 پر کردن دندان
به تازگی یک تحقیق در خصوص راه جدید پرکردن دندان در ژاپن انجام شده است که در این پژوهش با چسباندن ماده ای شبیه مینای دندان به راحتی میتوان حفره دندان را پر کرد.
 
در این پژوهش نشان داده شد که حفره های پر شده با این ماده به استحکام و پایداری دندان های پر شده با همتایان فلزی این ماده است. با استفاده از این خمیر ، می توان حفره های دندانی را بدون نیاز به خالی کردن دندان با دستگاه های دندانپزشکی پر کنیم. با این کار از گسترش پوسیدگی می توان جلوگیری کرد.
 
این خمیر از پراکسید اسید و هیدروژن ساخته شده است و اگر به درستی استفاده  نشود موجب التهاب لثه خواهد شد به همین دلیل برای استفاده بهتر است با یکمشورت کنید .
 
این محصول از سال آینده به دندانپزشکان ارائه خواهد شد تا آن را برای بیماران خود تجویز کنند. این خمیر در کمتر از 20 دقیقه بر روی حفره های دندان اثر خواهد کرد .


منبع : losing weighdone