ژل تزریقی زیبایی درون دندان

آیا می دانستید که می توانید با تزریق ژل به درون جای خالی دندان های افراد به زیباترشدن چهره خود کمک کنید ، این ژل جدید به تازگی توسط متخصصین درحال آزمایش است در پرشدن جای خالی دندان کشیده و زیبایی چهره کمک می کند

محققان دانشکده دندانپزشکی بایلور آمریکا تصور می کنند که بیش از 40 درصد طول و 60 درصد عرض استخوان فک در اطراف محل کشیده شدن دندان در 6 ماه اول از بین می رود .
این ژل پرکننده بلافاصله پس از درآوردن دندان به جای خالی تزریق می شود تا به رشد استخوان جدید در حفره لثه کمک کند .
این کار از تحلیل رفتن استخوان فک که یک مشکل شایع در زمان کشیدن دندان است، پیشگیری می کند.
تحلیل استخوان فک ، مشکلاتی را در ارتباط با جویدن ، گاز گرفتن و کارهای دندانپزشکی مانند ایمپلنت یا بریج که به یک پایه استخوانی خوب نیاز دارد ، منجر می شود .

تژریق ژل به دندان
تحلیل استخوان فک همچنین می تواند سبب فرو ریختن خط لثه شود که این خود باعث باریک تر شدن صورت، گود رفتن دور چشم و مسن تر شدن صورت می شود.
در حال حاضر تنها راه برای بازگرداندن استخوان تحلیل رفته ، جراحی پیوند استخوان است که معمولا از استخوان ران گرفته می شود و عملی دردناک و پر هزینه است.
معمولا بعد از درآورده شدن دندان ، جای خالی دندان پر از خون می شود که به آرامی و در طول چند روز به بافت استخوانی تبدیل می شود . اما اغلب این بافت استخوانی به طور کامل جای خالی دندان را پر نمی کند.
این ژل جدید که به عنوان یک جایگزین استخوانی قابل تزریق طراحی شده است از دانه های کوچک فسفات کلسیم ساخته شده است ؛ فسفات کلسیم همان مواد معدنی است که لایه بیرونی دندان ما از آن ساخته شده است.
فاکتورهای طبیعی رشد بدن می توانند به این ژل پرکننده نفوذ و به رشد بافت اطراف دندان کمک کنند.
این ژل پس از 6 ماه از بین خواهد رفت و جای خالی دندان کاملا از بافت استخوانی پر می شود .
این ژل در بیمارستان دانشگاهی نانتس در فرانسه در حال آزمایش است.