کاربردهای کاور دندان

این به اصطلاح کاور دندان ( با نام اصلى snap-on-smile ) را مى توان وسیله ای بسیار مناسب دانست براى استفاده در مراسم خاص و مناسبت هاى خاص و مهمانی ( مراسم ازدواج و … ) براى کسانى که از ظاهر دندان هاى خود راضى نیستند و قصد یا فرصت انجام درمان هاى ارتودنسى یا ترمیم زیبایى دایمی را ندارند!

در این وسیله روی دندان های شما می نشیند و تا وقتی آن را خارج نکنید ، ظاهر دندان ها و فرم لبخند را موقتا زیبا می کند .

این دستگاه با کوچکترین بی احتیاطى ممکن است در برخى نقاط بشکند و مجبور به صرف هزینه مجدد شوید ! براى تهیه دستگاه ابتدا قالبى از دندان ( ترجیحا توسط دندانپزشک ) تهیه مى شود و سپس این قالب ها به لابراتوار هاى خاص ارسال مى شوند تا دستگاه مخصوصى از رزین هاى مخصوص دندان پزشکى ساخته شود .

کاور دندان

محدودیت های کاور دندان

اگرچه غذا خوردن با این به اصطلاح کاور دندان عملی است ولى اگر جسم سختى بین دندان ها بماند ممکن است دستگاه بشکند( فکرشو بکن! مثلا وسط مهمونی یا عروسی!!! ).
استفاده از مواد چسبناک یا آدامس هم با این دستگاه عملى نیست.
صحبت کردن با دستگاه تحت تاثیر قرار مى گیرد و باید مدتى استفاده کنید تا به صحبت کردن با آن عادت کنید.
توجه: برخلاف برخى تبلیغات، بهتر است قالب‌گیرى و نظارت ساخت کاور دندان توسط دندانپزشک انجام شود. ساخت چنین دستگاهى توسط افراد متفرقه ممکن است با صدماتى به دندان‌ها یا لثه یا حتى مفصل فکى همراه باشد. ممکن است مجبور شوید بعد از خوردن غذا و در محل مراسم آن را خارج کرده و تمیز کنید.

امروزه همه دوست دارند در حداقل زمان به زیبایی مطلوب از نظر دندان ها و لبخند برسند. عده ای ترجیح می دهند این خواست را با ترمیم های زیبایی دندان ها به شکل لامینیت (به اصطلاح ارتودنسی فوری یا مرتب کردن بدون ارتودنسی یا ارتودنسی در یک جلسه) عملی کنند.

کاور دندان یک راه‌حل موقتی برای اصلاح طرح لبخند است اما ممکن است بتوان با مراقبت دقیق حتى سال ها از دستگاه به خوبى استفاده کرد.
اگرچه کاور دندان ممکن است به عنوان یک راه حل موقت بسیار مناسب برای مناسبت هایی نظیر مهمانی و عروسی باشد،  ولى اگر انجام درمان اساسى ( ارتودنسى یا ترمیم زیبایی دندان ) براى شما ممکن باشد، بهتر است این کار را انجام دهید.