اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند دندان

اصلاح طرح لبخند دندان یک فرآیند از بهبود ظاهر لبخند شما از طریق استفاده از یک یا چند مورد از روش های دندانپزشکی زیبایی همچون روکش ونیر، باندینگ کامپوزیت ، ایمپلنت دندان ، و سفید کردن دندان ها است. در حقیقت، اصلاح طرح لبخند زیبا یک روش درمانی انتخابی است ، در حالی که تجدید ساختار کامل دهان اغلب درمانی است که شما حتماً نیاز به انجام آن دارید.

افرادی که به این عارضه مبتلا هستند  ، از لبخند زدن خود ناراضی اند که در نهایت اعتماد به نفس خود را از دست داده و کمتر در بین جمع لبخند میزنند. برای زیبا شدن لبخند روش های مختلفی وجود دارد که با توجه به نوع مشکلات دندان ، فک و لثه بیمار اصلاح و اجرا میشود. از سوی دیگر در طرح لبخند دندانپزشک با توجه به شرایط بیمار،روش های درمان را پیشنهاد میدهد.

به این معنا که دندانپزشک زیبایی قبل از آغاز درمان شرایط سلامت دهان بیمار را به طور کامل بررسی میکند. این امر به منظور تعیین مجموعه قواعد مشخص برای اجرای طرح لبخند و همچنین شرایط درمان با توجه به وضعیت و خواسته های بیمار انجام میگیرد. به همین دلیل وضعیت دندان ها، لثه ها، ساختار نگهدارنده دندان ها و نیز شرایط جفت شدن دندان ها در این طرح به دقت بررسی و معاینه و رفع میشود.  نگهداری طرح لبخند مستلزم مراقبت از دهان و دندان در طول زمان است . برای مثال، سفید کردن دندان باید گاهی اوقات تکرار شود تا درخشان بودن دندان ها ماندگار باشد و حفظ شوند. در انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی از دندان های زیبا,مرتب,سفید و شیک و لبخند تاثیر گزار لذت ببرید .

روش های درمانی فهرست شده زیر معمولاً در فرآیند ایجاد یک طرح لبخند زیبا و ماندگار در کلینیک دندانپزشکی زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد :

روکش دندان و پل


 هنگامی که دندان ها به شدت آسیب دیده یا شکسته شده باشند ، اغلب برای بهبود ظاهر و عملکرد دندان ها از روکش دندان استفاده می شود. روکش دندان را می توان با مواد تمام سرامیکی یا تمام پرسلاین تهیه کرد و روکش ساخته شده کل دندان را در بر می گیرد. این روکش می تواند ظاهر دندان را بهبود بخشیده و باعث تقویت آن شود. در این حالت هیچ ماده خارجی با بخش طبیعی باقیمانده دندان تماس پیدا نمی کند. در گذشته، بسیاری از افرادی که در منطقه ماساچوست زندگی می کردند از روکش های دندان ساخته شده از فلز استفاده می کردند. این نوع روکش دندان می تواند عملکرد طبیعی دندان را بازیابی کند، اما ظاهر آن نامناسب است و امکان وجود یک طرح لبخند سالم و طبیعی با آن در صورت غیر ممکن نبودن دشوار می باشد. به این ترتیب جایگزینی روکش فلزی با روکش سرامیکی می تواند ترمیم دندان را به نحوی انجام دهد که هیچ کس از آسیب دیدن دندان شما مطلع نشود.

سفید کردن دندان ها یا بلیچینگ


زرد شدن و لک شدن دندان ها نشانه ای از افزایش سن است و دندان ها در افراد جوان سفید تر می باشند. با خوردن غذاهایی که دارای رنگ مصنوعی هستند ، نوشیدن قهوه ، چای ، مشروبات الکلی و سیگار کشیدن دندان ها ممکن است زرد شده و به شدت لک شوند . این مشکل دارای تاثیر منفی بر ظاهر لبخند شما است و حتی می تواند یک ظاهر ناسالم برای دندان ها ایجاد کند.

ایمپلنت دندان


استفاده از ایمپلنت دندان یک روش بسیار عالی برای بازیابی دندان های از بین رفته است ، زیرا این روش می تواند یک دندان کامل برای شما ایجاد کند و به این ترتیب شما می توانید از همه فعالیت های عادی یک دندان طبیعی لذت ببرید و غذاها را بدون نگرانی از افتادن دندان یا لق شدن آن در دهان بجوید . روش ایمپلنت دندان به این دلیل اهمیت دارد که با استفاده از سایر روش های درمانی مشابه مثل دندان مصنوعی، دندان ها ممکن است لق شده و از جای خود حرکت کنند و باعث ایجاد مشکل برای بیمار گردند. این شرایط در حالی است که ایمپلنت های دندان بسیار با دوام هستند و شما نمی توانید تفاوتی بین ایمپلنت دندان و دندان های طبیعی خود احساس کنید.

لامینت دندان


از ونیر دندان می توان برای پر کردن فضای خالی بین دندان ها استفاده کرد و این روش درمانی حتی می تواند طول دندان ها را افزایش داده، لکه های تیره آنها را بپوشان د، و دندان های ترک خورده و تراشیده فرد را ترمیم نماید . در این حالت حتی بعضی دندان های کج و دارای انحراف نیز ممکن است با استفاده از روکش ونیر صاف تر به نظر برسد.

تنظیم دندان ها و اصلاح فاصله بین آنها


دندان هایی که کج شده، روی هم قرار گرفته یا فاصله بین آنها وجود دارد را می توان در صورت لزوم با استفاده از درمان های ارتودنسی آشکار یا پنهان صاف و تنظیم کرد و ظاهر آنها را با استفاده از ونیر دندان بهبود بخشید.

علاوه بر رنگ دندان، وضعیت و توازن دندان ها در ناحیه قابل رویت طرح لبخند ( بخشی از دندان های بالا و پایین که در زمان لبخند زدن مشاهده می شود ) ویژگی های متعدد دیگری نیز در دندان ها و طرح لبخند فرد وجود دارد که دندان پزشکان زیبایی هنگام برنامه ریزی اصلاح طرح لبخند به آنها توجه می کنند. مانند: طول دندان , خط لبخند,تناسب دندان و بافت دندان و ویژگی های مربوط به آن

دندان پزشکان زیبایی ، اصلاح طرح لبخند را با ترکیب عملکرد و زیبایی دندان ها انجام می دهند. در این حالت یک دندان پزشک زیبایی می تواند ویژگی روکش و ونیر دندان شما را به صورتی در نظر بگیرد که ظاهر شما زنانه تر یا مردانه تر به نظر برسد.

طول عمر اصلاح طرح لبخند


روش های دندان پزشکی زیبایی نیازمند مراقبت منظم از بهداشت دهان است و ممکن است نیازمند انجام اقدامات مربوط به نگهداری دندان ها در طول زمان باشد . برای مثال ، سفید کردن دندان ها باید هر چند وقت یک بار به منظور حفظ سفیدی و روشنی دندان ها انجام شود. همچنین روکش های ونیر پرسلاین ممکن است تراشیده شده یا دچار شکستگی شوند و به این ترتیب نیاز به جایگزینی و تعویض داشته باشند . باندینگ کامپوزیت دائم می تواند لک شده و نیازمند اصلاح یا تعویض باشد. روکش دندان معمولاً نیازمند جایگزینی در هر 10 تا 15 سال است . بهبود وضعیت لبخند لثه ای نیز می تواند نیازمند اصلاح اقدامات اصلاحی انجام شده با گذشت زمان باشد .